FAQ

 Domov / Faq

Často kladené otázky

Nadúvanie a plynatosť

Sú nadúvanie a plynatosť považované za neškodné?

Určite nie. V prípade opakujúcich sa, trvalých alebo závažných príznakov by ste mali navštíviť svojho lekára. Určite nie. V prípade opakujúcich sa, trvalých alebo závažných príznakov by ste mali navštíviť svojho lekára.

Ako dlho je Degasin na trhu?

Degasin® je k dispozícii na trhu v západnej Európe po dobu 15 rokov.Degasin®</a> je k dispozícii na trhu v západnej Európe po dobu 15 rokov.

Je Degasin vhodný pre diabetikov?

Áno. Degasin® neobsahuje žiadny cukor. Áno. Degasin® neobsahuje žiadny cukor.

Môžem Degasin užívať spolu s inými liečivami?

Áno. Pre Degasin® nie sú známe žiadne interakcie s liekmi. Mal by sa ale používať len po zvážení, či nie je jedinec alergický na akúkoľvek zložku produktu. 

Je vysoký obsah simetikónu v 1 tobolke pre mňa bezpečný?

Áno, produkt je bezpečný i pri vysokej koncentrácii simetikónu v jednej tobolke. Koncentrácia 250 mg simetikónu v jednej tobolke v dávke až 6 toboliek denne bola hodnotená v niekoľkých klinických štúdiách. Pri tejto testovanej koncentrácii preukázali štúdie účinnosť v znížení nadúvania a plynatosti a tiež dokázali dobrú toleranciu bez vedľajších účinkov. 

Aké sú vedľajšie účinky Degasinu?

Pre účinnú zložku simetikón nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. To je dané čisto fyzikálnym mechanizmom účinku a úplne inertným (pasívnym) chovaním voči fyziologickým procesom v žalúdku a v črevách. Simetikón sa nevstrebáva v organizme, ale vylučuje sa v nezmenenej forme po prechode tráviacim traktom. Jedinou kontraindikáciou je alergia na akúkoľvek zložku produktu. 

Eshopy – tu môžete zakúpiť Degasin, alebo v každej dobrej lekárni:

Wavita
Pozrieť ponuku
Dr.Max
Pozrieť ponuku
Pilulka
Pozrieť ponuku
Benu
Pozrieť ponuku
Walmark

Kontakt: