FAQ

 Domov / Faq

Často kladené otázky

Průjem

Aký je význam prebiotickej vlákniny pre náš organizmus?

Prebiotická vláknina je nestráviteľná zložka rastlinnej stravy. Náš organizmus prebiotickú vlákninu ako zdroj výživy a energie nedokáže využiť buď vôbec, alebo len veľmi obmedzene. Predstavuje však významný zdroj výživy a energie pre prospešné baktérie (hlavne bifidobaktérie a laktobacily), ktoré sa prirodzene vyskytujú v našom čreve a plnia v našom organizme celý rad dôležitých funkcií. Tieto priateľské črevné baktérie vďaka prebiotickej vláknine dobre rastú, množia sa a zvyšujú svoju aktivitu. Pomáhajú tak chrániť črevo pred osídľovaním patogénnymi (škodlivými) baktériami i pred ich nadmerným množením v čreve. Prebiotická vláknina teda pomáha obnovovať prirodzenú rovnováhu črevnej mikroflóry narušenú napr. hnačkou. 

Čo mám robiť pokiaľ často trpím hnačkou?

V takom prípade odporúčame návštevu lekára, ktorý stanoví diagnózu a navrhne cielenú liečbu. V takom prípade odporúčame návštevu lekára, ktorý stanoví diagnózu a navrhne cielenú liečbu.

Má hnačka vplyv na účinnosť antikoncepcie?

Zvracanie a hnačka môžu narušiť spoľahlivosť antikoncepčných tabliet (nie iných metód). Hnačkové ochorenie môže znížiť spoľahlivosť hormonálnej antikoncepcie, veľa záleží na intenzite hnačky, ako rýchlo sa dostal obsah z dvanástnika (kde sa hormonálna antikoncepcia vstrebáva) do ďalších častí tenkého čreva. 

Čo robiť pri hnačke spôsobenej stresom?

Pokiaľ sa jedná o opakujúci sa problém, je potrebné navštíviť praktického lekára, aby stanovil, či hnačku skutočne vyvoláva stres alebo či sa jedná o inú príčinu. Ak je príčinou, na ktorú črevo reaguje hnačkou stres, tak je na mieste navštíviť psychoterapeuta.

Nadúvanie a plynatosť

Sú nadúvanie a plynatosť považované za neškodné?

Určite nie. V prípade opakujúcich sa, trvalých alebo závažných príznakov by ste mali navštíviť svojho lekára. Určite nie. V prípade opakujúcich sa, trvalých alebo závažných príznakov by ste mali navštíviť svojho lekára.

Ako dlho je Degasin na trhu?

Degasin® je k dispozícii na trhu v západnej Európe po dobu 15 rokov.Degasin®</a> je k dispozícii na trhu v západnej Európe po dobu 15 rokov.

Je Degasin vhodný pre diabetikov?

Áno. Degasin® neobsahuje žiadny cukor. Áno. Degasin® neobsahuje žiadny cukor.

Môžem Degasin užívať spolu s inými liečivami?

Áno. Pre Degasin® nie sú známe žiadne interakcie s liekmi. Mal by sa ale používať len po zvážení, či nie je jedinec alergický na akúkoľvek zložku produktu. 

Je vysoký obsah simetikónu v 1 tobolke pre mňa bezpečný?

Áno, produkt je bezpečný i pri vysokej koncentrácii simetikónu v jednej tobolke. Koncentrácia 250 mg simetikónu v jednej tobolke v dávke až 6 toboliek denne bola hodnotená v niekoľkých klinických štúdiách. Pri tejto testovanej koncentrácii preukázali štúdie účinnosť v znížení nadúvania a plynatosti a tiež dokázali dobrú toleranciu bez vedľajších účinkov. 

Aké sú vedľajšie účinky Degasinu?

Pre účinnú zložku simetikón nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. To je dané čisto fyzikálnym mechanizmom účinku a úplne inertným (pasívnym) chovaním voči fyziologickým procesom v žalúdku a v črevách. Simetikón sa nevstrebáva v organizme, ale vylučuje sa v nezmenenej forme po prechode tráviacim traktom. Jedinou kontraindikáciou je alergia na akúkoľvek zložku produktu. 

Walmark

Kontakt: